AEROBIK Kółko ruchowo- taneczne

uploads/02_Oferta-Edukacyjna/areobik.png

Aktywność i ruchliwość należą do charakterystycznych i najzupełniej normalnych cech dziecka. Można zauważyć , że ruch przy muzyce jest ulubioną formą zajęć dla wielu dzieci , ponieważ pozwala odreagować napięcia ,daje możliwość radosnego  i spontanicznego „wyżycia się". Ćwiczenia ruchowe przy" muzyce i taniec są doskonałą alternatywą i odskocznią dla każdego dziecka po całym dniu spędzonym  w przedszkolu . Są  również wskazaną formą relaksu, dostarczają bowiem dzieciom  dużo radości, stwarzają możliwość odprężenia . Taniec grupowy sprzyja integracji uczestników , daje przyjemność i radość ze wspólnego ruchu .

CELEM  zajęć kółka ruchowo- tanecznego jest:

• rozwijanie zainteresowań;
  • aktywne spędzanie czasu wolnego;
  • nauczenie i doskonalenie różnych form aktywności  ruchowej;
  • rozwijanie wrażliwości na muzykę i ruch;
  • kształcenie estetyki ruchowej;
  • doskonalenie poczucia rytmu;
  • budzenie wiary we własne możliwości;
  • możliwość odnoszenia sukcesu przez dzieci słabe  dydaktycznie;
  • pokonywanie tremy i nieśmiałości;
  • czerpanie radości z udziału w zajęciach.

Prowadzące:   mgr Grażyna Ropek

Kółko ruchowe w Oddziałach przy ul. Teligi 17: dla grup starszych: ŚRODA godz. 15.00-15.30 / I, III tydzień miesiąca