WARSZTATY O HISZPANII

Poznajemy Hiszpanię

Gr. III zapoznała się z odległym krajem jakim jest Hiszpania. Poznała obrzędy, zwyczaje, instrumenty, tańce, ubiór. Dzieci miały bezpośredni kontakt ze skałą wulkaniczną, czarnym piasekiem z Teneryfy oraz ziemią, która jest czerwona.

MALOWANIE PALCAMI DO MUZYKI KLASYCZNEJ

Ekspresja twórcza naszych przedszkolaków podczas zajęć plastycznych do muzyki klasycznej.

WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Krakowie była okazją, aby dzieci zaznajomiły się z tematem prehistorycznych zwierząt, które zamieszkiwały teren Małopolski. Przedszkolaki obejrzały modele zwierząt, dowiedziały się które gatunki wymarły, a które przetrwały do dnia dzisiejszego, oraz poznały ciekawostki z życia pradawnych ludzi. W części praktycznej każdy z uczestników ulepił z gliny figurkę wybranego zwierzęcia.

ROBOTYKA

W marcu dzieci z grupy trzeciej miały okazję pierwszy raz uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Zadaniem przedszkolaków było zbudowanie robota z klocków Lego według instrukcji, a następnie zaprogramowanie go tak aby się poruszał. Zajęcia bardzo spodobały się wychowankom, kolejne już 26 marca.

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Pod koniec lutego wybraliśmy się do oddziału biblioteki miejskiej na ul. Teligi 24 aby dowiedzieć się jak korzystać z jej zasobów. Dzieci usłyszały czym jest karta czytelnika, czym różni się książka z biblioteki od tej w księgarni, oraz co zrobić by wypożyczyć książki. Wszystkich rodziców gorąco zachęcamy do odwiedzania tego miejsca wraz z dziećmi i wspólnego czytania.

BAL KARNAWAŁOWY

Luty to czas karnawału, więc w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć prawdziwego balu. Małe księżniczki, rycerze i policjanci bawili się w najlepsze w rytmu najpopularniejszych muzycznych hitów.

KOLORY INDII

W grupie III odbyły się warsztaty na temat ''Kolory Indii ''. Prowadząca to pani podróżnik ,która przybliżyła dzieciom obyczaje panujące w Indiach, sposób ubierania się oraz żywienia się hindusów. Dzieci miały sposobność bezpośredniego oglądnięcia i zagrania na instrumentach, którymi się posługują w tym kraju. Osłuchały się z podstawowymi wyrazami języka hinduskiego, które powtarzały za prowadzącą.

WARSZTATY CHEMICZNE

W grupie trzeciej zostały prowadzone warsztaty chemiczne , na których pan chemik pokazał dzieciom jak miesza się różne roztwory przy użyciu nadmanganianu potasu. Jak wytwarza się gaz, aby można napompować balon oraz jak z pyłu powstaje dym. Warsztaty bardzo urozmaicone w różne doświadczenia chemiczne, dlatego też dzieci w wielkim skupieniu śledziły cały tok prowadzonych zajęć.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Bożonarodzeniowe warsztaty to wspaniała okazja by wraz z całą rodziną przygotować oryginalne dekoracje świąteczne. W naszej grupie dzieci z pomocą rodziców malowały drewniane zawieszki w świąteczne motywy. Mamy nadzieję że wszystkie zawisną na choinkach.

HOKUS-POKUS, CZARY-MARY

Andrzejki w naszej grupie III to już tradycja , więc tego dnia przenosimy się w świat magii, wróżb. W tym dniu wszystkie dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość, jaki zawód będą wykonywać. Nie zabrakło również układania bucików, przekłuwania serduszek z imionami no i tradycyjnego lania wosku . Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością będą czekać na kolejny rok i kolejne wróżby.

KONKURS RECYTATORSKI W UTWORACH M. KONOPNICKIEJ

Dnia 28 listopada 2018r dwoje dzieci z gr III wzięło udział w międzyprzedzszkolnym konkursie recytatorskim "Piękno w utworach Marii Konopnickiej" . Organizatorem konkursu było Samorządowe Przedszkole 176 im. M. Konopnickiej. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości estetycznej odbiorców oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Na konkursie zaprezentowano 2 utwory poetyckie M. Konopnickiej "Stefek Burczymucha" oraz "Czarna Jaskółeczka". Laureaci naszej grupy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada obchodziliśmy w przedszkolu święto przyjaciela wszystkich dzieci - Pluszowego Misia. Każdy z przedszkolaków przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia, by wspólnie tańczyć, śpiewać i wspólnie się bawić.

WYCIECZKA DO MUZEUM WITRAŻU

W listopadzie wybraliśmy się do Muzeum Witrażu w Krakowie, gdzie dzieci pod okiem przewodnika zwiedziły pracownie witrażu obserwując artystów przy pracy. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest żywe muzeum, jak wygląda warsztat oraz jak powstaje witraż. Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych tworząc wyjątkowe lampiony.

WIZYTA PSZCZELARZA

10 października naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość - Pan Pszczelarz. Dzieci miały niezwykłą okazję zapoznać się z życiem pszczół oraz pracą pszczelarza. Oglądaliśmy ul od środka, sprzęt pszczelarza, a także preparaty owadów w powiększeniu cyfrowym. Na koniec każdy skosztował pyszny miód oraz przymierzył strój.

WYCIECZKA PROZDROWOTNA DO GROTY SOLNEJ

Dnia 3 października 2018r. grupa III wybrała się na wycieczkę do groty solnej. W magicznym wnętrzu groty dzieci bawiły się znakomicie, nabierając zupełnie nowego doświadczenia w kontakcie z tak dużą ilością soli.
Następny wyjazd 28 listopada.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Zgodnie z tradycją w grupie Trzeciej obchodziliśmy "Dzień Przedszkolaka". W tym dniu każde dziecko otrzymało kolorowy balonik. Przedszkolaki śpiewały piosenki, następnie bawiły się  przy skocznej muzyce. Na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Zabawa w tym dniu była cały dzień.